Dalgalı Saçlar, Kıvırcık Saç Bakımı, Düz Saç Bakımı

Saç bakımı hakkında sizlerle aşağıdaki bilgileri paylaşmak istedik. Bu tavsiyeleri dikkatilice uygulamanızı tavsiye ederiz.

Saçınız düzse, muhtemelen yağlanmadan şikayetçisiniz. Bunu önlemek için günlük olarak derin temizleyici bir şampuan kullanıp, haftada bir yağ birikimini önleyecek temizleyici jel uygulayın.

Saç Bakımı

Saçınız kıvırcıksa, muhtemelen kuruluk probleminiz var; nemlendirici bir şampuan ve krem kullanın. Yıkadıktan sonra saçınızın suyunu bir havluyla alıp, 4-5 damla silikon bazlı parlaklık verici serum uygulayın (saçınızın kalınlığına göre miktarı artırabilirsiniz). Saçınızı elinizle açın ve kendi kendine kurumasını tercih edin.

Saçınız dalgalıysa, parlaklık artırıcı bir şampuan ve krem kullanın. İyi çalkalayın ve geniş dişli bir tarakla saçlarınızın uçlarını açıp uçlardan köklere kadar silikon bazlı parlaklık verici bir sprey uygulayın. Önüne bigo takılmış bir fönle kurutun.

Yaz aylarında saçınızın ve saç derinizin bakımına daha fazla özen gösterin. Boyalı ve permalı saçların yazın özellikle bakıma ihtiyacı vardır. Kullanacağınız ürünlerin güneş korumalı olmasına dikkat edin. Saçınıza nem verecek bakım maskeleri uygulayarak besleyin. Saçınızdaki kuruluğu ve yıpranmayı önleyerek canlı, parlak bir görünüm sağlayacaktır. Saçınızı deniz tuzu ve klordan tamamen arındırmak için çok iyi durulayın.

Saç Modelleri Yazılarımız...

Tags: , ,

2 Responses to “Dalgalı Saçlar, Kıvırcık Saç Bakımı, Düz Saç Bakımı”

  1. selin Says:

    saç şekilleri güzelde yapma şekillerinide anlatrsanız daha verimli olur diye düşünüyorum………….

  2. leyla Says:

    bencedeeee….

Leave a Reply